«Гірські території мають всі перспективи для розвитку», – Ростислав Замлинський

Сьогодні, 17 травня, в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» відбувся круглий стіл «Розвиток гірських територій Карпат: європейський досвід й вітчизняні перспективи». Захід об’єднав представників влади, науковців та громадських організацій.

«Понад двісті населених пунктів на території області відносяться до гірських, там проживає одна п’ята частина мешканців Львівщини. Відтак дуже важливо говорити про розвиток цієї території. Ми спільно розробили Стратегію розвитку Львівщини до 2020 року, також в нас діє відповідна програма «Стратегія розвитку гірських територій Львівської області» . Під час реалізації програм на території Львівщини, ми скеровуємо відповідний додатковий фінансовий ресурс для того, щоб підтримати  соціальну, транспортну та іншу інфраструктуру гірських територій. Це відбувається завдяки реформі децентралізації, яка була ініційована та впроваджується Президентом України та Урядом. До формування перспективного плану ОТГ активно долучився і Інститут регіональних досліджень. Гірські території мають можливість і всі перспективи для розвитку. Це і зелений туризм, який розвивається, дрібні селянські фермерські господарства. Ми впевнені, що є також і перспективи для відкриття нових пунктів перетину кордону. Я впевнений, що спільними зусиллями ми можемо багато досягнути для розвитку цих територій», – зазначив у вітальному слові перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Учасники заходу розглянули питання щодо інструментів економічного розвитку гірських територій, зокрема, передбачених законопроектами № 4102 «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку у гірських зонах України» та № 6439 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*