6 тисяч мешканців області отримали відшкодування за Програмою енергозбереження

В області триває реалізація Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки. Зокрема, цього тижня приблизно 6 тисяч мешканців, які вже скористалися Програмою у 2017 році, отримали відшкодування з обласного бюджету в обсязі 2,1 млн гривень.

Загалом від початку року загальне відшкодування по Програмі складає – 4,2 млн грн.

«Механізм кредитування за Програмою є надійним фінансовим інструментом, яким можуть скористатися мешканці області для того, щоб зробити своє помешкання не тільки комфортним для проживання але і енергоефективним, що особливо актуально враховуючи постійне підвищення вартості енергоресурсів», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.

Нагадаємо, що суть механізму полягає в тому, що мешканці області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки  з обласного бюджету. Упродовж двох місяців 2018 року вже 114 сімей скористалися Програмою.

Додамо, що для розвитку відновлювальної енергетики на Львівщини починаючи з 2018 року за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту для мешканців на встановлення приватних сонячних електростанцій. На ці цілі в обласному бюджеті передбачено 2 млн гривень.

Водночас у 2018 році розширюється географія районних та міських програм здешевлення «теплих» кредитів та збільшується обсяг фінансування з місцевих бюджетів.

На сьогодні в районах та містах Львівської області діють 16 таких програм. В місцевих бюджетах на їхню реалізацію передбачено 12,9 млн гривень.

Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА також найближчим часом відновлять дію урядової програми «теплих кредитів». Державні банки – Ощадбанк,  Укргазбанк, Укрексімбанк та Приватбанк поновлять кредитування як для ОСББ/ЖБК, так і для фізичних осіб. На ці цілі з державного бюджету виділено 400 млн гривень.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*