6 березня Турківщина вшанувала пам’ять геніального українського поета, художника і мислителя Т.Шевченка. В актовій залі Турківської дитячої музичної школи відбулося районне літературно-мистецьке свято «Шевченко вічний як народ», присвячене 198-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. У святкових заходах взяли участь голова райдержадміністрації  Володимир Гребенюк, голова районної ради Василь Дребот, керівник апарату райдержадміністрації Мирон Бойко,  міський голова м.Турка Юрій Касюхнич, депутати місцевих рад, представники політичних партій, громадських організацій та громадськості району. Відбулося урочисте  покладання квітів до  пам’ятника Т.Шевченку. З доповіддю про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря виступив заступник голови райдержадміністрації Іван Січак. По закінченні урочистої частини відбувся святковий концерт, організований відділом культури райдержадміністрації та  Турківською дитячою музичною школою. Пісні на слова Т.Шевченка прозвучали у виконанні Народної хорової капели «Карпати» (художній керівник Уляна Боберська), учнів Турківської дитячої музичної школи (директор Іван Ільків), окремих виконавців та декламувалися твори поета. В фойє дитячої музичної школи було організовано тематичну книжково-ілюстративну виставку. В церквах міста та населених пунктів району були відслужені поминальні панахиди.

В рамках проведення в районі Шевченківських днів в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах культури району відбулися літературно-музичні композиції, поетичні та літературні вечори «Шевченко вічний як народ», «О, рідне слово! Хто без тебе я!», літературні ранки «Йдемо до тебе, як до батька – на пораду», світлиці, вікторини, усні журнали, тематичні уроки, тематичні виховні години, уроки-бесіди, уроки пам’яті, класні години «Шевченко в серці моїм», «Шевченківськими стежками», «Вшанування пам’яті Кобзаря», «Нам не забуть Шевченків заповіт», конкурси учнівської поетичної творчості «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь», «Невмируще Шевченкове слово»,  конкурси власної поетичної творчості «Поезія – це завжди неповторність», «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття»,» інтелектуальні ігри за творчістю Т.Г.Шевченка, мовознавчі турніри, години спілкування, конкурси малюнків за творами Т.Г.Шевченка «І матір добрую мою…». Шевченківські вечори відбулися і в народних домах населених пунктів району. В бібліотеках ЦБС та шкільних бібліотеках організовано тематичні книжково-ілюстративні виставки та тематичні експозиції документів «Шевченко – український поет, художник і мислитель», «Великий Тарас – життя і творчість», «Шевченко буде жити, поки світитиме сонце, поки житиме люд на землі» та літературні години «Ще горить Шевченкова свіча».

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*