З 13.12.2015 вступили в силу  Закони України  «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Цими законами передбачено багато новацій, які полягають у передачі повноважень з державної реєстрації від територіальних органів Міністерства юстиції України на місця, запровадженні електронних сервісів, а також створенні конкуренції у сфері державної реєстрації.

Починаючи з 1 січня нового року кожна міська рада, кожна об’єднана громада, районна державна адміністрація  можуть надавати послуги із реєстрації майна та бізнесу, отримуючи кошти до свого місцевого бюджету, а наші громадяни отримали якісний, небюрократичний, не корумпований сервіс у цілій низці нових точок надання адмінпослуг. Крім того, функції з реєстрації передані нотаріусам та іншим акредитованим суб’єктам.

Функції органів юстиції у зазначених сферах державної реєстрації будуть поступово передаватися на місця до моменту завершення цього процесу у визначений Законами строк до 30 квітня 2016 року.

За Міністерством юстиції України та його територіальними органи у сфері державної  реєстрації залишені повноваження здійснення державної реєстрації громадських формувань, їх символіки, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання.

Також, зазначеними законами запроваджено в системі державної реєстрації можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної реєстрації в адміністративному порядку. Особа, яка вважає, що її права порушено, зможе оскаржити відповідні дії чи рішення до територіального органу Міністерства юстиції. А у разі незгоди з рішенням вказаного органу за результатом розгляду скарги, його можна буде оскаржити до Міністерства юстиції або до суду.

Також звертаємо особливу увагу на те, що  у новій редакції Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” змінено порядок проведення державної реєстрації прав, строки державної реєстрації прав, розміри плати за проведення державної реєстрації прав та надання інформації з Державного реєстру прав, а також не передбачено видачу державними реєстраторами свідоцтва про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та витягу з Державного реєстру прав. За результатом розгляду заяв про проведення державної реєстрації права власності державним реєстратором взамін свідоцтва про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та витягу з Державного реєстру прав формується інформація з Державного реєстру прав, яка буде свідчити про зареєстроване право власності та містити відомості про майно, власників тощо. Така інформація може надаватись як в електронній так (за бажанням заявника) і в паперовій формі та має однакову юридичну силу і містить обов’язкове посилання на Державний реєстр прав. Звертаємо увагу жителів Турківщини, що інформація в паперовій формі друкується на аркушах паперу формату А-4 без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки державного реєстратора.

 

Новації, які введені цими Законами:

– створення єдиного державного  реєстру,

– запровадження електронної реєстрації,

– скорочення процедури реєстрації у сфері державної реєстрації прав на нерухомість з 14 до 5 днів,

– введення принципу екстериторіальності (тобто громадяни зможуть реєструвати бізнес або права на землю не лише в реєстраційних службах за місцем знаходження або розташування земельної ділянки). При цьому, запроваджений принцип екстериторіальності в межах області у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (окрім нотаріусів) та межах України у сфері державної реєстрації бізнесу,

– встановлення диференційованого підходу до сплати адміністративного збору залежно від строків проведення державної реєстрації тощо.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*