30 років тому розпочалась Революція на граніті

Сьогодні виповнюється 30 років з дня, коли українська молодь стала на захист прав, свобод і національних інтересів Українського народу, розпочавши студентську акцію протесту проти комуністичної влади в Українській РСР – Революцію на граніті.

Організаторами виступили Українська студентська спілка та Студентське братство Львова. Відважні  студенти, переважно з київських та львівських вишів, 2 жовтня 1990 року на площі Жовтневої революції у м. Києві (нинішньому Майдані Незалежності) оголосили про початок голодування, висунувши ряд політичних вимог до влади. Впродовж 16 днів українська молодь демонструвала тверду громадянську позицію та неабияку силу духу і 17 жовтня Верховна Рада УРСР прийняла рішення хоча й частково, але задовольнити вимоги студентів.

Революція на граніті, стала важливим етапом українського державотворення та закарбувала бажання та віру в майбутнє молодого покоління жити у демократичній незалежній державі.

Сьогодні, коли Україна продовжує боротьбу за збереження власної свободи та цілісності, ми маємо пам’ятати події, які стали важливими кроками до  утвердження нашої незалежності. Адже, поки ми дорожимо своїм минулим, вшановуємо наших Героїв, живемо і працюємо заради процвітання та розбудови нашої держави – доти ми непереможні!

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*