267 виборців змінили свою виборчу адресу на Львівщину

У п’ятницю, 28 серпня, начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів провела Zoom-нараду з начальниками районних та міських відділів ведення Державного реєстру виборців, з питань місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Зокрема, йшлося про подання відомостей для територіальних виборчих комісій та питання зміни виборчої адреси (ВА).

Низка змін у виборчому законодавстві дає можливість брати участь у місцевих виборах виборцям за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Відтак на жовтневих місцевих виборах внутрішньо переміщені особи (ВПО), особи без реєстрації і ті виборці, які працюють, навчаються або проживають в місці, відмінному від місця реєстрації, вперше матимуть можливість обирати місцеву владу у тих громадах, де вони фактично проживають. Для цього потрібно встигнути змінити ВА до 10 вересня 2020 року, – нагадує посадовиця.

За її словами, заява про зміну ВА може бути подана виборцем до відділу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця (в області є 34 відділи ведення: 20 у райдержадміністраціях, 8 у містах обласного значення і 6 у районних адміністраціях Львівської міської ради) або подана в електронному вигляді (створюється шляхом заповнення виборцем відповідної форми на офіційному веб-сайті Державний реєстр виборців (www.drv.gov.ua) із застосуванням кваліфікованого електронного підпису у розділі “Кабінет виборця” в закладці “Заяви, запити”).

Очільниця відділу адміністрування Реєстру також навела деякі статистичні дані. Так, з 1 липня, коли процедура зміни ВА стала доступною, до 29 серпня, в Україні можливістю змінити ВА щоб проголосувати на наступних місцевих виборах скористалися 14 тисяч 54 особи. 7171 виборці змінили ВА в межах своєї області, у 6883 – міжобласна зміна.

В розрізі територій України за кількістю опрацьованих звернень виборців щодо зміни ВА Львівщина йде на четвертому місці (7,65% від загальної кількості звернень). Більше опрацьованих звернень тільки у Київській (23,74%) та Одеській (12,55%) областях і в м.Києві (16,29%).

Стосовно нашої області, то за зазначений період 808 виборців змінили ВА в межах області, 267 – змінили ВА на Львівщину (прибули) і 117 – змінили ВА з Львівщини (вибули).

І ще найсвіжіші дані: з 1 липня до сьогодні, 30 серпня, по Львівській області задоволено 732 звернення щодо зміни ВА, поданих дистанційно засобами інтернет-зв’язку, і 348 – шляхом фізичного відвідування відділів ведення Реєстру.

Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина». 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*