26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Техногенна катастрофа забрала життя численних її ліквідаторів, які, особливо в перші дні, не знали про загрозу, яку несе радіація. Ціною власного життя і здоров’я вони ліквідували пожежу на станції і далі проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього.

За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей. Наслідки цієї трагедії відчуваються ще досі.

Згідно розпорядження голови райдержадміністрації №101 від 07.04.2020 виділено за рахунок інших видатків на соціальний захист населення, передбачених в районному бюджеті на 2020 рік одноразову грошову допомогу до 34-ї річниці Чорнобильської катастрофи, 54 особам на суму 27 000 грн, які брали участь у ліквідації та потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і проживають на території Турківського району.

В цей день по всіх церквах району відбулася панахида, покладено квіти та запалено лампадку біля пам’ятного знаку ліквідаторам на ЧАЕС.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*