26 квітня – День Чорнобильської трагедії

vshanuvannja

26 квітня світ відзначає трагічну дату – День Чорнобильської трагедії. Відтоді Україну почали ототожнювати із найбільшою техногенною катастрофою. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще будуть відчувати на собі майбутні покоління.

Сьогодні Чорнобиль – це 2132257 осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в Україні.

Кількість потерпілого населення від наслідків аварії на ЧАЕС станом на 01.01.2013р. по Львівській області становить 9023 особи.

Як повідомляють у департаменті охорони здоров¢я облдержадміністрації, у медичних закладах Львівщини на диспансерному обліку перебувають 7562 потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них дорослих – 5623, дітей та підлітків – 1939. Ліквідаторів – 3953 (52,3%); евакуйованих – 596 (7,9%); переселених – 1074 (14,2%). Статус ліквідаторів мають 112 медичних працівників.

Варто також зазначити, що вперше у 2012 році рішенням сесії Львівської обласної ради затверджено Комплексну обласну програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2012-2014 роки.

Розпорядженням голови ЛОДА від 10 лютого 2012 року №72/0/5-12 затверджено Порядок надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до цього розпорядження здійснюється пільгове медикаментозне забезпечення і зубопротезування. У 2013 році на ці витрати передбачено 1млн. 57тис. грн. з них 577,0 тис.грн. за розподілом Міністерства фінансів і 500,0 тис.грн. виділено рішенням сесії обласної ради. Розпорядником коштів є Департамент соціального захисту.

Медико-санітарна допомога потерпілому населенню надається наступними лікувальними закладами: обласним спеціалізованим диспансером радіаційного захисту населення, 20 центральними районними лікарнями, 7 міськими центральними лікарнями, 10 лікарнями і поліклініками  м. Львова.

Також окремим розпорядженням голови Львівської ОДА визначено й заклади охорони здоров’я для проведення стаціонарного лікування. Це ліжка (всього 150) у Львівській обласній клінічній лікарні, Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих, Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі, Львівському регіональному фтизіопульмонологічному клінічному лікувально-діагностичному центрі, 4-й міській клінічній лікарні м.Львова, Львівському обласному державному лікувально-діагностичному кардіологічному центрі, Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Консультативно-діагностичну і організаційно-методичну допомогу здійснює обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення. Крім того діагностичну та стаціонарну допомогу постраждале населення отримує в обласному діагностичному центрі, обласному ендокринологічному диспансері, обласній психіатричній лікарні та інших.

Міністерством надзвичайних ситуацій України для забезпечення стаціонарного лікування у цих установах в 2012 році було виділено 490 620 тис.грн. У І кварталі 2013 року стаціонарно проліковано 752 хворих, в тому числі 6 у Національному Науковому Центрі радіаційної медицини м. Києва. Реабілітаційно-відновне лікування пройшли 43 особи, санаторно-курортним лікуванням забезпечено 63 особи.

Затверджено й перелік аптек, які забезпечують медикаментами за пільговими рецептами громадян, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для покращення аналізу та контролю призначеного лікування, всі рецепти, виписані лікарями диспансеру, вносяться в комп’ютерну базу даних.

У департаменті охорони здоров’я ОДА також інформують, що до 27-ї річниці аварії на ЧАЕС оглянуто 84% інвалідів, захворювання яких пов’язано із наслідками аварії на ЧАЕС, щодня проводяться медичні огляди постраждалих. Бригада лікарів диспансеру радіаційного захисту населення здійснює постійні кураторські виїзди в райони і міста області, де оглядають хворих, проводять ультразвукові обстеження та відбір хворих на дообстеження та лікування у спеціалізованих обласних медзакладах.

Після аварії на ЧАЕС минуло 27 років. Діти і підлітки, які зазнали найбільш значного впливу радіактивного йоду, перейшли до категорії дорослих, тому зараз надається особлива увага виявленню раку щитоподібної залози саме серед молодих дорослих пацієнтів.

За науковими прогнозами дія “Чорнобильського йоду” триватиме ще приблизно 10-15 років.

Аналіз медичних наслідків Чорнобильської катастрофи, їх динаміка та прогноз свідчать, що мінімізація цих наслідків та підвищення ефективності медичної допомоги особам, які зазнали радіаційного впливу, не лише зберігають  актуальність, а й стають пріоритетними на найближчі роки.

Телефон для довідок: 221-74-66 – Пошивак Тетяна Петрівна, головний лікар диспансеру радіаційного захисту населення.


 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*