26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками

Сьогодні, 26 червня, у всіх країнах відзначають Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками з метою привернути увагу до усвідомлення проблеми передозування наркотичними речовинами, яка часто є основною причиною смертності серед наркозалежних осіб.

Упродовж останніх років вік людей, які вживають наркотики, знижується. За даними МВС, в Україні – 500 тисяч наркозалежних, з них – 171,6 тисяч вживають наркотики регулярно. Близько 5 тисяч наркозалежних не досягли 18 років.

Зокрема, у Львівській області на диспансерному обліку перебуває 1460 наркозалежних осіб, на профілактичному – 116 осіб.

Як зазначають  у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, попри звичні способи боротьбу з наркоманією, які не є достатньо ефективними, сьогодні важливими шляхами протистояння є потужна та всебічна система профілактики поширення наркоманії та соціальної реабілітації людей, які вживали наркотики.

Довідково:

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом відзначається з 1987 року. Дата була затверджена Генеральною Асамблеєю ООН на знак єдності  країн у досягненні цілі щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.  У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, у складі якої було 13 країн, робила спробу обмеження ввезення наркотиків із Азії.

Генеральна Асамблея ООН у квітні 2016 року провела Спеціальну сесію з проблеми наркотиків у світі (ССГАООН). Результатом сесії став директивний документ «Політична декларація та План дій із налагодження міжнародного співробітництва з метою вироблення комплексної та збалансованої стратегії боротьби зі світовою проблемою наркотиків». У цьому документі визначили заходи, які мають вжити держави-члени, а також цілі до 2019 року.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*