22-23 липня в с. Вовче пройшов уже третій еко-культурний фестиваль «День Дністра»

вовче

Не дивлячись на примхи погоди, грози, зливи, його учасники мали чудову нагоду гарно відпочити, набратися сил та енергії, а організатори продемонстрували, що при бажанні, навіть в межах окремого села, можна проводити чудові свята, на які з’їжджаються люди з усіх-усюд, аби відчути дух батьківської землі, зустріти друзів, з якими, через різні обставини, не бачилися багато років.

Розпочався фестиваль у суботу,.22 липня. З самого ранку любителі «тихого полювання» вирушили у грибний старт. Уже згодом з’ясувалося, що перемогу тут здобув місцевий житель Іван Мориконь. Практично одночасно громадськість  села здійснила похід на гору Ріг – до місця розстрілу упівської криївки в урочищі Завалина. Там було проведено молебень. А вже ближче до обіду телевізійний канал «Перший Західний» знімав програму «Караоке на селі» з народним артистом України Степаном Гігою. На шкільному стадіоні зібралося чимало співаків, які мали добру нагоду продемонструвати свої артистичні здібності. Також глядачів зачаровували своїм співом художній колектив Народного дому с. Явора, відомі на Турківщині солісти – Іванна Ільків, Михайло Федорко, Ольга Комарницька. Після обіду було запалено бойківську ватру, а для молоді організовано дискотеку просто неба.

Значно більше заходів відбулося наступного дня – у неділю, 23 липня. Із самого ранку велика делегація здійснила поїздку до витоку Дністра, в урочище Старе Поле. Участь в ній взяли працівники та начальник Самбірського управління водного господарства Степан  Фур, депутат Львівської обласної ради Михайло Дзюдзь, сільські жителі, працівники установ та організацій Турківщини, словом, усі бажаючі. Уже на місці священнослужителі освятили джерело. Невдовзі до витоку історичної річки прибула група велосипедистів, що брала участь у вело турнірі – з початком в м. Турка та фінішем в с. Вовче, під керівництвом Олександра Гвоздінського. Згодом туди прибули учасники змагань на мотоциклах та квадро циклах, під керівництвом Володимира Варварича. Паралельно на міському стадіоні проходив футбольний турнір серед шкільних команд сіл Вовче, Шум’яч та Жукотин.

По обіді на шкільному подвір’ї відбулася офіційна церемонія відкриття фестивалю. З привітаннями до учасників звернулася заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, депутат Львівської обласної ради, який надзвичайно багато допоміг у проведенні фестивалю, уродженець с. Вовче Михайло Дзюдзь, помічник депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра, голова Турківської РДА Олександр Лабецький, начальник відділу освіти Турківської РДА Наталія Гошівська, голова Фонду допомоги учасникам АТО Володимир Саврук, голова Всесвітньої громадської організації «Бойківщина – ХХІ століття», Заслужений працівник культури Петро Косачевич, Вовченський сільський голова Віра Дупіряк. Віра Дмитрівна подякувала усім, хто долучився до проведення свята, зокрема Михайлу Дзюдзю, Андрію Лопушанському, Олександру Лабецькому, Володимиру Лозюку, Юрію Лилу, Миколі Лилу, Василю Барабашу, Олександру Ганущину, Максиму Козицькому, Миколі Дубілю, Богдану Петренку, Володимиру Варваричу, Ярославу Шийовцю, Дмитру Цикаляку, які в міру своїх можливостей допомагали у проведенні фестивалю, й розповіла присутнім, що вдалося зробити місцевій владі за останніх два роки, зокрема в плані реалізації мікропроектів. Вона вручила почесні грамоти тим, хто найбільше сприяв у підготовці заходу, зокрема Андрію Сушінцю, Володимиру Роману, Руслану Гоголевському, Степану Пшенецькому, Василю Гвоздецькому, Михайлу Вовчанському.

А у своєму виступі Олександр Лабецький високо оцінив роботу Вовченського сільського голови в екологічних питаннях, зокрема прибиранні території, навіть поставив с. Вовче у приклад для інших. А Михайло Дзюдзь, виконуючи доручення керівництва Львівської обласної ради, вручив почесні грамоти заступнику голови Турківської РДА Юрію Лилу, директору ДП «Турківське лісове господарство» Василю Барабашу, начальнику управління Самбірського водного господарства Степану Фуру. Від імені Львівського обласного управління водного господарства Віктор Костюк вручив грамоти уже згадуваній Вірі Дупіряк, секретарю сільської ради Аллі Кузан та лісничому Вовченського лісництва Руслану Гоголевському.

Усі учасники церемонії відкриття взяли участь в нагородженні юних футболістів. Перше місце  (уже традиційно) здобула команда с. Вовче, друге – спортсмени з Жукотина, а третє – з Шум’яча. Найкращим воротарем визнано Юрія Федаша з Жукотина, найкращим захисником Василя Барана – з Вовчого, а найкращим нападником – Петра Романа, також з Вовчого. Грамоти удостоївся і тренер команди с.Вовче Віталій Мориконь. Всіх спортсменів було нагороджено почесними грамотами та кубками й грошовими преміями від депутата обласної ради Михайла Дзюдзя. Також від депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського Ірина Кіра вручила сертифікати на відпочинок в спацентр  м. Хирів. Відпочити тут також можуть ветерани ФК «Дністер» с. Вовче та найкращий грибар.

Щирими оплесками учасники свята вітали виступи учасників художньої самодіяльності, зокрема місцевого народного фольклорного колективу «Дністер», народних колективів с. Риків та смт. Бориня, вокального колективу с. Лімна.

Від імені депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського були покладені квіти до могили учасників УПА на місцевому кладовищі. Там відбувся короткий імпровізований мітинг, на якому активісти розповіли про звитягу упівців, читали патріотичні вірші й на завершення заспівали гімн січових стрільців «Ой у лузі червона калина».

На жаль, погода не дала можливості виступити гостям свята Андріані та Андрію Заліску.  Через сильну грозу та зливу не можна було підключити озвучення.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*