2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

Вже одинадцятий рік поспіль світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Цей день було встановлено 18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН. 

Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як.

Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.

Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту.

Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту з дитячої психіатрії Алла Петрів, на базі поліклінічного відділення Львівського обласного дитячого психо-неврологічного диспансеру в 2015 році був створений Центр допомоги дітям з розладами спектру аутизму та іншими психічними розладами «Майстерня добра». Для якісного функціонування центру використовується сучасні методи діагностики, рекомендовані міжнародними протоколами, а саме: функціональна діагностика, впроваджується діагностична методика ADOS-2, що дає змогу обстежувати дітей з підозрою на аутизм у віці від 12 місяців.  Саме лікарі первинної ланки мали б діагностувати розлади спектру аутизму, а потім скеровувати на дообстеження у психо-неврологічний диспансер».

Довідково:

1 із 88 дітей має аутизм. При ранньому втручанні та корекційних заходах дитина може бути повністю адаптована до соціального життя.

На 30% зростає кожного року кількість дітей з діагнозом аутизм в Україні.

У 1,5 річному віці дитині можна провести скринінг за спеціальним тестом.

У 4 рази частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток, діагностується аутизм.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*