14 листопада – Всесвітній День боротьби з діабетом

images14 листопада світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби з діабетом. Цукровий діабет входить до трійки захворювань, що найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть.

За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність населення у 2-3 рази. Актуальність проблеми зумовлена масштабністю розповсюдження хвороби: станом на сьогодні у світі зареєстровано понад 200 млн. випадків, проте реальна кількість хворих у 2,5 рази більша.

Щорічно у країнах світу захворюваність зростає на 5-7%, а кожні 12-15 років подвоюється.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові і триває все життя. В останні роки катастрофічно зростає кількість хворих на цукровий діабет II типу (вона складає близько 85% від загальної кількості хворих).

В Україні, за офіційними даними кожен п’ятий має діабет, а кожен двохсотий залежить від інсуліну.
У Львівській області майже 60 тисяч діабетиків. В останні роки надзвичайно гостро  стоїть питання профілактики та раннього виявлення діабету. Проводяться цілі кампанії, головною метою яких є підвищення обізнаності населення щодо можливої хвороби, її ускладнень та профілактики.

Зокрема на Львівщині «Дні профілактики та раннього виявлення діабету» традиційно проводяться з 2007 року від 4 по 18 листопада. Такі акції допомагають у виявленні хвороби на початковій стадії. Наприклад під час акції 2012 року було обстежено понад 70 тисяч осіб. Підвищений рівень глюкози в крові виявлено у 2583 осіб. В результаті подальшого обстеження остаточний діагноз цукровий діабет встановлено 519 особам.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*