1142 мешканці Львівщини скористалися кредитами на енергозбереження

З початку 2014 року мешканцям області в рамках програми енергозбереження для населення видано 1 142 кредити на суму понад 15,7 млн. грн. З обласного бюджету відшкодовано 2 259, 7 тис. гривень, – про це повідомив 17 грудня директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості  ОДА Василь Лозинський під час засідання антикризового енергетичного штабу під головуванням т.в.о. голови ОДА Юрія Турянського.

За його словами, загалом за 2006-2014 роки Програмами стимулювання населення на здійснення енергоощадних заходів скористались 12 520 родини, які отримали кредити на загальну суму понад 112,1 млн. грн. Сума відшкодування з обласного бюджету за наростаючим підсумком протягом 2006 – 2014 роки склала 13,9 млн. грн.

“З метою реалізації комплексних проектів з енергозбереження у багатоквартирних будинках в Програму енергозбереження для населення Львівщини внесено зміни, шляхом запровадження механізму стимулювання реалізації комплексних заходів з енергозбереження для ОСББ, який здійснюватиметься за рахунок надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам”, – розповів В. Лозинський.

Він додав, що відшкодування частини суми кредиту проводиться одноразово кожному позичальнику-фізичній особі в розмірі 20% суми кредиту.

Нагадаємо, на сьогодні зазначений механізм в області реалізується Львівським обласним управлінням АТ “Ощадбанк”.

Станом на 16 грудня 2014 року Урядовою програмою у Львівській області скористалось 184 позичальники, які отримали кредити на загальну суму понад 3,5 млн. грн., з Державного бюджету України вже відшкодовано 50 тис. грн., очікуване відшкодування до кінця 2014 року становить 365 тис. гривень.

Довідка:

З метою зменшення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів, Львівською обласною державною адміністрацією реалізується Програма енергозбереження для населення Львівщини.

В рамках Програми у 2006 році, вперше в Україні, запроваджено ефективний механізм стимулювання населення на здійснення енергозберігаючих заходів шляхом компенсації 15% річних від відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням області на здійснення енергоощадних заходів (утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів, встановлення енергозберігаючих вентиляційних систем, встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій) та 20% річних від відсоткової ставки за кредитами, отриманими на заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.

На відшкодування відсотків за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження за Програмою в обласному бюджеті на 2014 рік передбачено 2,3 млн. грн.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*